Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Τρίποντο παραμονής για την Αιδηψό 1-0 τον Ολυμπιακό Χ.

Η Αιδηψός πήρε πολύτιμη νίκη με 1-0 απέναντι στον Ολυμπιακό Χ. που της δίνει αέρα εννέα βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Από την άλλη πλευρά οι ερυθρόλευκοι της Χαλκίδας μπορεί πλέον να μην έχουν ελπίδες παραμονής το ταλέντο όμως των πιτσιρικάδων υπάρχει και θα πρέπει να συνεχίσουν την προσπαθειά τους.
Σε ένα αρκετά καλό  παιχνίδι οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα με τους Κόκκινους να βγαίνουν στην κόντρα όποτε τους δινόταν  ευκαιρία.
Στο πρώτο μέρος η Αιδηψός έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με την προσπάθεια του Φώτου στο 40΄ να σταματάει στο δοκάρι του Σιμηστήρα.
Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν την υπεροχή τους στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70΄ με τον Στεργίου να εκμεταλλεύεται την καλοζυγισμένη σέντρα του Αναγνώστου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.
Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναγνώστου να σταματάει και πάλι στο δοκάρι του Σιμηστήρα.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Χασανάι, Καραγκούνης, Καππές, Μ. Αναγνώστου, Σαμπάι, Ν. Αναγνώστου (84' Σιρπτσιόγλου), Μάρκου (60' Καπλανάι), Φώτου (90' Παπατζίκος), Τίτο Μπιμπάι (90' Στέκας), Στεργίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μ. Σαχίνης): Σιμηστήρας, Ραβανός, Χατζηαντωνίου, Γιωρ. Φρυγανάς, Χαρ. Φρυγανάς, Μυτάκης, Φούρλης (66' Αθανασόπουλος), Κικίδης, Αργύρης (75' Μάλλιαρης), Πάλλης, Τσιούνης (65' Βαρτζής).

Σταθερά προς την κορυφή οι Ωρεοί, 2-0 την Ακαδημία Ιστιαίας

Άλλη μια νίκη για την ομάδα των Ωρεών, μια νίκη που την οδηγεί προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του νιομού μας, αυτή τη φορά από την Ακαδημία Ιστιαίας με τελικό σκορ 0-2.
Ο αγώνας ξεκίνησε σχεδόν μοιρασμένος και με τις δυό ομάδες να έχουν από δύο ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ωρεοί εκμεταλλεύτηκαν πιο σωστά τις ευκαιρίες που τους έτυχαν και κατάφεραν να πετύχουν δυο πολύ όμορφα γκολ και έτσι να φύγουν με τους πολύτιμους τρείς  βαθμούς.
Συγκεκριμένα στο 51΄   ο Πανώφ με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε τα δίχτυα του Δαμάσκου και άνοιξε το σκορ, 0 – 1.
Λίγο αργότερα, στο 62΄ ο Ένεχ με σουτ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων,  0-2.
Να πούμε πως από το 81΄ η Ακαδημία έμεινε με 10 πέκτες, αφού ο  Τριανταφύλλου είδε απ ευθείας κόκκινη κάρτα.

Ακαδημία Ιστιαίας (Τσελίκας):
Καρατσόλιας, Ευαγγελόπουλος (70΄ Στραφιώτης), Μαχός (92΄ Λιάκος), Παπανδρέου,
Τριανταφύλλου, Πετής, Σταθαράς (57΄ Τσώνος), Μιχαηλίδης, Δήμου, Γοργομάτης, Γαβριήλ

Α.Ο. Ωρεών (Γουρνάς):
Δαμάσκος, Τριανταφύλλου, Σταματονικολός, Γιουκάι, Βασιλείου, Αθανασίου (85΄
Αναγνωστάκης), Μούστος, Μαυρούτσικος Ι. (92΄ Κούκης), Ασαμόα, Πανώφ (78΄ Καραπάνος), Ένεχ

Η Αν Μονοδρίου νικήτρα στο γειτονικό ντέρμπι 1-0 την Άρτεμη Αγ. Γεωργίου

Η Αν Μονοδρίου ήταν η νικήτρια του γειτονικού ντέρμπι με την Αρτεμις Αγ. Γεωργίου στο Δημ. Γήπεδο ''Ν Κούκης του Αυλωναρίου με 1-0 με ένα γκολ που πέτυχε στο 90'.

Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος αλλά χωρίς φάσεις και από τις δύο ομάδες που αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου για το πρώτο εικοσάλεπτο. Στην συνέχεια ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με δυνατές μονομαχίες αλλά επιθετικά και οι δύο ομάδες δεν κατάφερναν να μπουν στην περιοχή η μια της άλλης.
Έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα 0-0.
Στην επανάληψη ο αγώνας συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν ρυθμό αλλά καμιά δεν το κατάφερε.
Φθάσαμε στο 90' όπου η Αν. Μονοδρίου πέτυχε το γκολ του αγώνα με τον Κέκη και πήρε την νίκη στο γειτονικό ντέρμπι με 0-1.

Αρτεμις Αγ Γεωργίου:
Ζαχαριάς, Αϊδίνης, Μακρής, Μωραίτης, Βασιλείου, Τσιργιώτης,Καρλαύτης, Σκουρλής, Σαμαράς, Τσιρέκας, Κρόκος, (Γιαννακός, Σιμιτζής, Μούντριχας)
Αναγ. Μονοδρίου:
Φούτρας, Αντωνίου, Κωτσής, Μαρτσούκος, Περήφανος, Βογιατζής, Λαθουράς, Μαρτσούκος Θ, Κέκης, Πασσάς, Hoxha, (Τίλα, Γιαννακός, Ελαιοτριβάρης)

Ήττα για Τελεθριακό και Σύλλα Αιδηψού

Και οι δυό ομάδες μπάσκετ της Bόρειας Εύβοιας στην Α΄ ΕΣΚΑΣΕ  ηττήθηκαν και αυτή την εβδομάδα, αν και έδειξαν αξιόμαχες.
Ο Τελεθριακός έχασε από τον Μάκαρο στην Άφισσα με 69 – 63, έναν Μάκαρο που από την αρχή του αγώνα είχε σταθερό αλλά σχετικά μικρό προβάδισμα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 35 – 30 και τελικά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με διαφορά 6 πόντων.  Να επισημάνουμε πως για το Τελεθριακό οι MVP ήταν οι Χατζολάρι και Παπάνογλου.
1.  ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος):
Μέτα 2, Ρουμελιώτης 3 (1), Κλούρας, Παπαθανασίου 11, Σταμούλος, Τσιτούμης 2, Κουμπές 10 (1), Δήμου, Χατζολάρι 25, Παπάνογλου 10 (1).

Η άλλη ομάδα της Β Εύβοιας ο Σύλλας Αιδηψού  δεν τα κατάφερε στην έδρα του, αφού ηττήθηκε από τη Μαλεσίνα με σκορ 58 – 86, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και να την εκτοξεύουν λίγο πριν τη λήξη του. Να πούμε πως η ομάδα της Αιδηψού ξεκίνησε με το προβάδισμα 18-15, κάτι που όμως δεν μπόρεσε να διατηρήσει.
Δεκάλεπτα: 23-16, 12-14, 18-13, 16-20.
2.  Σύλλας (Φώτου):
Πολίτης 19 (2), Μαυρομιχάλης, Φώτου 19 (5),
Νιάρχος 4, Χριστόπουλος, Βογιατζής, Πρένγκα, Παπανικολάου 6
(1), Χράπαλος 1, Φακίτσας 9, Κουτσουμπάκης, Παπακοσμάς.

Δεκάλεπτα: 18­-15, 21-­25, 15-­23, 4­-23

Λευκή ισοπαλία στη Λάμψακο

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι Ελλήσποντος και Όλυμπος Γυμνού αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
Με τον αέρα να αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα στις προσπάθειες των δύο ομάδων και τις λιγοστές ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν μάλλον ευχαριστημένες αφήνει τις δύο ομάδες ο βαθμός της ισοπαλίας.
Ο Όλυμπος είχε την κατοχή και πατούσε καλύτερα στο πρώτο μισάωρο χωρίς να καταφέρει να απειλήσει την εστία του Αγριόδημου.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 38΄ με τον Μωραίτη να αποκρούει το πλασέ του Ντεγιάννη από το ύψος της μικρής περιοχής.
Στην επανάληψη ο Ελλήσποντος ήταν καλύτερος και στο 57΄ο Λάμπρου βρέθηκε απέναντι στον Μωραίτη με το πλασέ του να περνάει ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη δική τους ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 79΄ με τον Αγριόδημο να κλέβει την μπουκιά μέσα από τα πόδια του Ρωμανού που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
Τα αίματα άναψαν στις καθυστερήσεις όταν ο Ελλήσποντος σκόραρε με τον Λάμπρου με τον επόπτη όμως που έλεγχε την περιοχή του Όλυμπου να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ του σκόρερ.

Ελλήσποντος:Αγριόδημος Κατσικαβάλης Νάτσης Κουσερής Κουτσαβλής Νόνας(77΄ Πσεπιούρα) Πετρογιάννης Κούτρας Λάμπρου Λάζρι(46΄Κοντάκης) Ντεγιάννης

Όλυμπος Γυμνού:Μωραίτης Κηρύκος Σακκής Ρουμπής Θωμόπουλος Σταματούκος Ντούρμας Ρωμανός Κοτρογιάννης Α. Ρουμπής Β.(90΄Κοτρογιάννης Γ.) Αργύρης Σ.(63΄ Τσίγκας)

Συνεχίζει ακάθεκτος ο Απόλλων Ερέτριας 3-0 τον Παντριαδικό

Καλύτερος ο Απόλλων Ερέτριας σημείωσε άνετη νίκη με 3-0 επί του Παντριαδικού και διατηρείται στην κορυφή της Βαθμολογίας.
Στο 3' ο Απόλλων ΄ανοιξε το σκορ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Τόρα ο Καλοχωρίδης με κεφαλιά σημείωσε το 1-0.

Στο 20' εκτέλεση φάουλ του Μώρου, η μπάλα γκέλαρε μέσα στην περιοχή, πέρασε πάνω από τον Οικονομίδη και κατέληξε στα δίχτυα 2-0.

31' Πλασέ από κοντά Αγραφιώτη ελάχιστα άουτ.
36' πλασέ Μώρου άουτ
Στο 39' μακρινό σουτ του Μουτουτσίδη που είδε εκτός θέσης τον Τόρα αλλά ο γκολκίπερ μπλόκαρε.
Στο 54' Πλασέ Αγραφιώτη ελάχιστα άουτ
61' Πάσα Αγραφιώτη και πλασέ του Τόρα 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα

Απόλλων Ερέτριας: Δημ Βαλκάνος.
Τόρα, Μεγκανάϊ,( 70'Ρούσος), Καρβελάς (76' Κικίδης,), Σμπιλίρης Γ, Μπαλόζι, Καλοχωρίδης, ,  Ντουλαβέρης, (85' Σμπιλίρης Ν), Πολυχρόνης, Αγραφιώτης, Τόρα, Μώρος (85' Μπασινάς)

Παντριαδικός: Β. Τσιμιχόδημος
Οικονομίδης, Καραμπέτσος, Πασάί, Γκρινιάρης, Χαζαρίδης, Τσαλιαγκός, Τσούτσης, Μουτουσίδης, Βαξεβάνης, (58 Σκευοφύλαξ), Καραντάκης, Χασάνδρας.
Σμπιλίρης Αγγελος

Ο Λήλας 1-0 τον Ηρακλή Ψαχνών

Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι κυρίως στο α' ημίχρονο ο Λήλας επικράτησε στο Βασιλικό του Ηρακλή  Ψαχνών με 1-0 συνεχίζοντας το κυνήγι της Ερέτριας.
Το ματς είχε δύναμη ,πάθος και αρκετές φάσεις κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με την ομάδα του Βασιλικού να παίρνει το τρίποντο με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου,τότε που ο Βρέττος με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά
πέρασε την μπάλα πάνω από τον Βαμβούκο ανεβάζοντας τους φιλάθλους του Λήλα στον έβδομο ουρανό .
Προηγουμένως είχαμε εκατέρωθεν καλές ευκαιρίες.Στο 14 ο Καραχάλιος πήρε πάσα από τον Βρέττο όμως τον πρόλαβε ο Βαμβούκος ,στο 22΄ωραία ενέργεια του Χασαπίδη από δεξιά σέντρα στην καρδιά της άμυνας και ο επερχόμενος Γκούρλας σούταρε πάνω στα σώματα τω αμυντικών.
Στο 29' ο Καραχάλιος κεφαλιά πάσα στον Τσολάκου ο οποίος δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στο τέρμα.Στο 33' φάουλ του Αγγελάτου Δ.κεφαλιά του Τσολάκου ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια και στο 34' ο Ντούμας απέναντι από τον Μαντά σούταρε άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο δίλεπτο 73'75' ο Λήλας έχασε δύο καλές ευκαιρίες την πρώτη όταν το φοβερό σουτ του Μαστροκώστα σε φάουλ πάσα του Καραχάλιου ανάγκασε τον Βαμβούκο να πετάξει την μπάλα κόρνερ και στο 75΄όταν ο Καραχάλιος απέναντι από τον τερματοφύλακα είδε τους αμυντικούς να του παίρνουν την μπουκιά από το στόμα.Πολύ καλή η διαιτησία των Βελέντζα,Κοντογιαννίδη και Κελεπούρη.
Λήλας Βασ.
Μαντάς,Τζάβρας,Μαστροκώστας,Καρλατήρας,Τοουρφέ,Τσολάκος,Αγγελάτος Γ.(90'Τσούρα),Καραχάλιος,Τσομπάνης(86'Κατσίμπρας),Βρέττος(86'Σειντάρας),Αγγελάτος Δ.
Ηρακλής Ψ.
Βαμβούκος,Βογιατζής,Μαρίνος(89'Τσούμαρης),Τόλης,Σπανός,Γκούρλας,Χασαπίδης(46'Σκριβάνος
Π του Λάμπρου),Μπελίτσος(78'Στούπας),Ντούμας,Σίμωσης(46'Σιαράπης),Δούλος.

«Επεισοδιακή» νίκη για την Αρτάκη επί της Μακρυκάπας

Μετά από ένα άκρως επεισοδιακό παιχνίδι, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Αρτάκη, συνέχισε την αήττητη πορεία της στην Α' Κατηγορία της Εύβοιας, επικρατώντας με 2-1 της Μακρυκάπας, για την 23η αγωνιστική.

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά άνευρος, χωρίς φάσεις και από τις δύο ομάδες, με το ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ (0-0).

Στο δεύτερο μέρος όμως, τα πράγματα άλλαξαν άρδην, όσον αφορά την εικόνα του αγώνα. Μέσα σε ένα 20λεπτο είχαν μπει τρία γκολ, ενώ στη συνέχεια υπήρξαν εντάσεις αποβολές και την Αρτάκη να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με εννέα παίκτες.

Στο 55' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκάβαλη, ο Ταψής, άνοιξε το σκορ (1-0) για την Αρτάκη, με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα ο Κολιόπουλος ήταν στη θέση του πασέρ, ο οποίος από τα αριστερά «έκοψε» στο ύψος του πέναλτι για τον Κονόμι, με τον τελευταίο να πλασάρει τον Πουρνή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.

Δέκα λεπτά αργότερα (68'), η Μακρυκάπα μείωσε στο σκορ με τον Σηφάκη (2-1), μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νονάι. Από κει και πέρα ξεκίνησαν και τα νεύρα. Ο προπονητής της Μακρυκάπας διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης να τον αποβάλλει.

Στην έξοδό του από το γήπεδο, ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Καλαμάτας, θεώρησε πως αντάλλαξε κουβέντες με τον Γκάβαλη της Αρτάκης, με αποτέλεσμα να αποβάλλει και τον παίκτη της ομάδας του κ. Ζέρβα.

Στο 88' ήρθε και η δεύτερη κόκκινη για την Αρτάκη, με τον Πουρνή να την δέχεται, καθώς σε μια ξαφνική αντεπίθεση της Μακρυκάπας, έβγαλε εκτός θέσης τον αντίπαλο του και ο διαιτητής του έδειξε την δεύτερη κίτρινη. Στα εναπομείναντα λεπτά η Μακρυκάπα πίεσε για να ισοφαρίσει το παιχνίδι, ωστόσο δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να μείνει το τελικό 2-1.
ΑΟ Ν. Αρτάκης:
 Τσάμαρης,Ταψής, Μπαλαμπάνης, Πουρνής, Τσούτης, Μαστροκώστας (61' Αγγελάκης), Λούκας, Κονόμι, Λειβαδίτης (68' Λούρος), Γκάβαλης, Κολιόπουλος (83' Γκίκας).

Μακρυκάπα:
Πουρνής, Λέκκας, Χασάνδρας, Αναστ. Καρκαλής, Τσουμάνης, Σηφάκης, Σμπρίνης (58' Νονάι), Σεχάι (13' Καρκαλής Ι, 81' Στούμπος), Μπαϊμπάκης, Γκίκας, Βουρδάνος.

Εύκολο πέρασμα του Ταξιάρχη από τις Γούβες με 3-0

Ένα άνετο απόγευμα τελικά αποδείχθηκε η 22α αγωνιστική του πρωταθλήματος για την ομάδα του Ταξιάρχη που έφυγε από τις Γούβες τελικό σκορ 0-3, ενώ θα μπορούσε να έχει πετύχει και άλλα τέρματα αφού οι ποδοσφαιριστές της έβρισκαν  χώρο να βρίσκονται πολύ συχνά στα καρέ του Πλατιά.

Η ομάδα του Κώστα Μισιρλή μπήκε δυνατά  στον αγωνιστικό χώρο και από νωρίς έδειξε ποιος έχει το… «πάνω  χέρι», με πρωταγωνιστές τους Βασιλείου και Δημητράκη αλλά και τους Γκαμίλη και Δαρζέντα.
Στο 11΄ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1, με τον Βασιλείου να δίνει παράλληλη μπαλιά στον Δημητράκη που ήταν αμαρκάριστος και από κοντά βρήκε δίχτυα.
Στο 37΄ ο Δημητράκης για άλλη μια φορά μπαίνει στην περιοχή του Πλατιά, περνά δύο αμυνόμενους και γυρίζει στον Βασιλείου που από το ημικύκλιο σουτάρει και διπλασιάζει τα τέρματα του Ταξιάρχη, 0-2.
Το τελικό 0-3 έγινε στο 50΄,  όταν ο Δημητράκης για πολλοστή φορά βρέθηκε στην περιοχή του Πλατιά και δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, πράγμα που έκανε ο Δαρζέντας από κοντά.
Να σημειώσουμε πως στο 33΄ ο Δαρζέντας είχε οριζόντιο δοκάρι με την μπάλα να επιστρέφει στο χόρτο σχεδόν στην τελική γραμμή, με τον ρέφερι να λέει να συνεχιστεί ο αγώνας.

Ευβοϊκός Γουβών:

Πλατιάς, Βαλμάς, Νικολέρης, Σελίμης Δ, Μαργέτης, Τρίγκας (73΄ Γιαννάκος), Μπουλουγούρης, Δεμερτζής (46΄ Λεκοσιώτης), Σελίμης Ν, Μπερμπεράι, Ανέστης

Ταξιάρχης:

Μουρίδης, Τσαμούρογλου (46΄ Δέσπους), Σούρρας  (89΄ Σταμούλης), Καπόλος, Κοντογιάννης, Λυσσέας, Γκαμίλης, Δαρζέντας, Βασιλείου, Δημητράκης, Μπαλαμούτης (85΄ Κουστογιωργάκης Γ),

Δείτε φωτορεπορτάζ κάνοντας κλικ στη φωτογραφία του Δημητράκη που ακολουθεί

Άνετος ο ΑΟ Ζάρητρα 4-0 μέσα στην Δροσιά τον Ερμήλιο

Άνετη νίκη του ΑΟ Ζάρητρα μέσα στο γήπεδο της Δροσιάς επί του Ερμήλιου με 4-0 σε ένα αγώνα που μέσα σε 8 λεπτά οι πρωτοπόροι σημείωσαν τρία γκολ και κλείδωσαν τον αγώνα.
Με τον ΑΟ Ζάρητρα να έχει καλύτερα πατήματα ξεκίνησε ο αγώνας και οι πρωτοπόροι είχαν καλές στιγμές τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν στο πρώτο εικοσάλεπτο.
Στο 27' όμως η υπεροχή των φιλοξενουμένων καρποφόρησε και ο Μπράχα άνοιξε το σκορ 0-1.
Τα Ζάρητρα συνέχισαν να πιέζουν και στο 32' είχαν δοκάρι σε κεραυνό του Γκίκα και την ευκαιρία να διπλασιάζουν τα τέρματα τους.
Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τους πρωτοπόρους να προηγούνται 0-1.

Στην επανάληψη νωρίς νωρίς οι φιλοξενούμενο διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 51' με δυνατό σουτ του Μπράχα 0-2.
Στο 54' ο Πέππας τριπλασίασε τα τα τέρματα του ΑΟ Ζαρητρα 0-3.
Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 59' με τον Ντόβολη Γ να σημειώνει το 0-4 για τον ΑΟ Ζάρητρα που μέσα σε εννέα λεπτά κλείδωσε το αποτέλεσμα.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και ο ΑΟ Ζάρητρα πήρε άνετη νίκη επί του Ερμήλιου κάνοντας ένα ακόμη βήμα προς τον τίτλο.
Ερμήλιος: Ελευθερίου
Νάνος, Αγγελώνιας, Σείντάρας, Πέντσιος, Αντωνίου, Κορδώνης, Γιομετίδης (62' Χρυσούλας), Λέρος, Πόγκας (60' Βλάχος, Τζαφέρης, Βοϊλάκης.

ΑΟ Ζάρητρα: Χαρ. Γεωργίου
Καλιοτζής, Φωτόπουλος, Λιώνης , Φαμπιον, (78' Λισαβώνης),Σπανός,(73' Μπάνος) , Πέππας, Αποστόλου, Παναγιώτου Γ, Γκίκας, Ντόβολης, Μπράχα (65' Ντούνης).

Ποιότητα προπαίδων: Αυλωνάρι-Αγ Λουκάς 4-0

Προπαίδες Αυλωναρίου και Αγ. Λουκά δίδαξαν  ποιότητα στο μεταξύ τους αγώνα γα το πρωτάθλημα Προ Παίδων πο διεξήχθη στο Δημ Γήπεδο ''Ν. Κούκης''.

Νικητής στην εξαιρετική μονομαχία ο ΑΟ Αυλωναρίου με 4-0. Οι μικροί αθλητές ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του Γ Μπόκαρη για τον Αγ Λουκά και του Δημ Καντάρη για το Αυλωνάρι έδειξαν το ταλέντο τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο χειροκρωτούμενοι από τους λίγους φιλάθλους που βρέηκαν στο γήπεδο Αυλωναρίου.

Τα γκολ σημείωσαν:
Στο 3' Μπάρδης 1-0
Στο 11' Γκιούλι 2-0
Στο 34' Σατήρης Δ 3-0.
Στο 52' Γκιούλι 4-0

ΑΟ Αυλωναρίου: Δ. Καντάρης
Βασιλείου, Σατήρης Α, Πολύχρονος, Ντάϊκο, Ξυράφης, Ζέρβας, Μολές, Μάγκος, Μπάρδης, Γκιούλι, Σατήρης Δ ( Γιαννούλης).

ΑΟ Αγ. Λουκά Γ Μπόκαρης
Μάρκογλου, Κόρμπας, Μενάλα, Κοτολάκου,Γιαγκίνης, Ντούντι, Τσούμαρης, Κιούσης, Κωτσής, Ρέτσας, Δημολιάνης, (Χαραλάμπους).

Ευβοιώτες Διαιτητές σε Εθνικές κατηγορίες το Σ/Κ

Για το Σάββατο 17 και την Κυριακή 18 Μαρτίου 2018 ορίστηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ, σε αγώνες Εθνικών Κατηγοριών, οι εξής.

ο Α.Κ.Ο. Χαλκίδας στα ''Νιόβεια 2018

Στους  διεθνείς  αγώνες  κολύμβησης  36α ΝΙΟΒΕΙΑ  2018  που  θα  διεξαχθούν  το  τριήμερο  30/3-1/4/2018  στο  Ποσειδώνιο  κολυμβητήριο  Θεσσαλονίκης  θα  συμμετάσχει  ο  Α.Κ.Ο.Χ  με  8  αθλητές –τριες  της  αγωνιστικής  ομάδας. Πρόκειται  για  το  πιο δυνατό  τεστ  που  θα  δώσουν  μέχρι  τώρα και  θα  ανταγωνιστούν  με  αθλητές  από  το  πιο  ψηλό  επίπεδο  τόσο  της  ελληνικής  όσο  και  της  διεθνούς  κολύμβησης.
Η  αποστολή  θα  αναχωρήσει  την  Παρασκευή  30  Μαρτίου  από  το  κολυμβητήριο  και  θα  επιστρέψει  την  Κυριακή  1 Απριλίου.
Το  επόμενο  δυνατό  τεστ  θα  είναι  το  13Ο  κύπελλο  Ευρίπου  το  οποίο όπως  κάθε  χρόνο  το  διοργανώνει  ο  Α.Κ.Ο.Χ  και  το  οποίο  φέτος  θα  γίνει  στις  14 και 15 Απριλίου  στο  κολυμβητήριο  της  πόλης  μας  με  την  συμμετοχή  πολλών  κορυφαίων  ομίλων  από  όλη  την  Ελλάδα.

ΑΟ Χαλκίς: ευχαριστήριο

Η Διοίκηση του Α.Ο.ΧΑΛΚΙΣ ευχαριστεί την εταιρεία BASF για την ευγενή χορηγία προς την ομάδα μας.