Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Η Μ. Ευβοίας κυπελλούχος Ελλάδος Regions Cup

Η Μικτή Ευβοίας είναι η κυπελλούχος Regions Cap για την φετινή χρονιά μετά την επικράτηση της στα πέναλτι με 7-6 της Μικτής Ξάνθης σε ένα συγκλονιστικό αγώνα, που έληξε ισόπαλος χωρίς τέρματα στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση.
Με την Ξάνθη να έχει την πρώτη καλή στιγμή ξεκίνησε ο αγώνας στο 8' ο Ντουμάνης μπλόκαρε πριν η μπάλα φθάσει στον Γκέκα που ήταν μόνος του.
Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη στο 20' με τον Ντουμάνη να αποκρούει εντυπωσιακά φάουλ του Λαζαρίδη.
Στο 22' η Εύβοια απάντησε με ανάποδο ψαλίδι του Μήτρου με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
Στο 35' απ' ευθείας φάουλ του Κατσή περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 39' μετά από κόρνερ ο Κούρτης για την Εύβοια πλασάρει τον γκολκίπερ της Ξ΄λανθης που σώζει την εστία του.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να σκοράρουν.
Στο 66' η ευκαιρία του αγώνα ο γκολκίπερ της Ξάνθης έσωσε τετ-α-τετ και την εστία του από βέβαιη παραβίαση.
Νέα ευκαιρία για την Εύβοια με τον Μήτρου στο 73' να πιάνει δυνατό σουτ και τον Ρούφ να αποκρούει εντυπωσιακά.
Μέχρι την λήξη δεν άλλαξε κάτι και ο τελικός οδηγήθηκε στην παράταση με την κούραση να είναι εμφανή στους παίκτες και το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς ευκαιρίες.
Και το δεύτερο μέρος κύλησε με τις δύο ομάδες να ετοιμάζονται για τα πέναλτι και η λήξη της παράτασης να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 0-0
Ο τελικός κριθηκε στα πέναλτι όπου η Εύβοια με 7-6 κατέκτησε το κύπελλο και πήρε το εισιτήριο να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην Ουαλία που θα διεξαχθεί η επόμενη φάση με τους κυπελλούχους των άλλων Ευρωπαϊκών χωρών