Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Σαν σήμερα 14 Απριλίου 2018: Νίκη παραμονής της Σκεπαστής με 4-0 επί της Αιδηψού

Για την 26η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας η Αιδηψός σήμερα έχασε στην έδρα της στο βορειοευβιώτικο ντέρμπι με την Σκεπαστή.
Η ομάδα των Μπακάκου – Τσαραμίσρση είχαν την πρωτοβουλία σε όλο τον αγώνα, εκτός από 20 περίπου λεπτά προς το τέλος του πρώτου μέρους που η Αιδηψός πίεσε αρκετά την άμυνα του Σωτηρόπουλου.
Έτσι  άνοιξε το σκορ  η Σκεπαστή στο 5ο κιόλας λεπτό και στο δεύτερο μέρος πήραν τη νίκη με 4-0, σφραγίζοντας την παραμονή τους στην μεγάλη κατηγορία του νομού μας.
Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 87΄με τον Τίτο Μπιμπάι να στέλνει την μπάλα στο οριζλόντιο του Σωτηρόπουλου, ο οποίος στο αμέσως επόμενο λεπτό απέκρουσε και πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Τίτο.

Γκoλ και φάσεις

5΄ ο Τηλιόπουλος με σέντρα βρίσκει το κεφάλι του Θαλασσινού Ι τΒ που ανοίγει το σκορ από κοντά. 0-1.
17΄ Ο Ψαρράς κρατά το σκορ σε ψιλοκεραμστό σουτ  Ζουζουλή και αμέσως στο επόμενο λεπτό σε σουτ του Θαν. Θαλασσινού.
30΄ Ο Σωτηρόπουλος διώχνει σε κόρνερ σουτ του Χ. Φώτου.
57΄ ο Τόλης Γεωργίου χάνει σε τετ α τετ με τον Ψαρρά «άχαστη» ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
64΄ Ο Γεωργίου με σέντρα στέλνει την μπάλα προς την μικρή περιοχή του Ψαρρά και εκεί με κεφαλιά – ψαράκι ο Θαν. Θαλασσινός κάνει το 0-2.
70΄  Ο Αγιασοφίτης που πρίν λίγο είχε μπέι σαν αλλαγή, κάνει από κοντά το 0-3.
84΄ Ο Γερογιάννης Δ με  κοντινό δυνατό σουτ γράφει το τελικό 0-4.