Νίκη τίτλου για τους Ωρεούς

Μεγάλη νίκη πέτυχε η πρωτοπόρος ομάδα των Ωρεών επί της Δόξας Προκοπίου μέσα σε μια δύσκολη έδρα, επικρατώντας με τελικό σκορ 1-2.
Μια νίκη που δείχνει ξεκάθαρα «ποιος είναι το αφεντικό» στον 1ο όμιλο της Β΄  Κατηγορίας και που σφραγίζει την άνοδό της στη μεγάλη κατηγορία του νομού μας.
Δυνατά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι και μόλις στο 7ο λεπτό από κοντά ο Δημάκος άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.
Μετά το 15ο λεπτό οι Ωρεοί ισορροπήσανε το παιχνίδι στη μεσαία γραμμή και στο 20΄, ο νεοαποκτηθείς Βάνου έκανε το 1-1.
Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο κερδίζοντας όλες τις μονομαχίες στη μεσαία γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε το ίδιο σκηνικό, με τους  Ωρεούς να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλο τον αγώνα.
Το γκολ που έκρινε τον σημερινό αγώνα και έδωσε τη νίκη στους Ωρεούς  το σημείωσε στο 55΄ ο Ενέη (ο δεύτερος νεοαποκτηθείς ποδοσφαιριστής  των φιλοξενούμενων):  ύστερα από σέντρα του Βάνου, ο Ενέη με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλατζά και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Από εκεί και μετά οι Ωρεοί διαχειρίστηκαν πολύ καλά το παιχνίδι και πήραν την πολύτιμη νίκη που τους φέρνει κοντά στον τίτλο.
Να επισημάνουμε πως οι φιλοξενούμενοι στο 72΄ και 87΄ είχαν δύο δοκάρια, με  τον Βάνου και τον Αθανασίου αντίστοιχα.