Μόνος και αήττητος στην κορυφή ο ΑΟ Ωρεών

Άλλος ένας νικηφόρος αγώνας για την ομάδα του Θανάση Γουρνά, αυτή τη φορά στο ντέρμπι κορυφής μεταξύ των δύο αήττητων της Β΄ Κατηγορίας στο Βόρειο Όμιλο, της ομάδας του Ταξιάρχη και αυτής των Ωρεών.
Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, η ομάδα του Μισιρλή γνωρίζει την πρώτη της ήττα ενώ η ομάδα των Ωρεών συνεχίζει την αήττητη πορεία της και μάλιστα με 10 νίκες στις 11 μέχρι τώρα αγωνιστικές.
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και είχαν τον πρώτο λόγο σε όλη της διάρκειά του, ενώ είχαν και τις ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν περισσότερα γκολ. Η ομάδα του Μισιρλή φάνηκε αξιόμαχη και πίεσε αρκετά την άμυνα των Ωρεών, μη μπορώντας όμως να βρει χώρο για να κάνει τη μεγάλη φάση. Μεγάλη ευκαρία να μειώσει έχασε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Καραβάς, ενώ στο 77΄ οι Ωρεοί διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όταν ο Μαυρούτσικος Ι ανατράπηκε στην περιοχή απο τον Χ. Γκαμίλη.
Μετά τη σημερινή νίκη ο ΑΟ Ωρεών ξεφεύγει 7 βαθμούς (έχει 31) απο τον Ταξιάρχη  που ακολουθεί με 24 στην τρίτη θέση πλέον.

Δείτε σε Video τα γκολ, αλλά και την φάση ανατροπής του Μαυρούτσικου.

Φάσεις και Γκολ

8΄ Ο Τζαφεράι σουτάρει απο το όριο της περιοχής και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο του Μουρίδη.
13΄ Ο Γιουκάι πλασάρει στον Μούστο και αυτός στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απο τη συμβολή των δοκών του Μουρίδη.
32΄ Ο Γιουκάι απο το ημικύκλιο της περιοχής του Μουρίδη στέλνει την μπάλα λίγο έξω απο το κάθετο δοκάρι του.
34΄ Μακρινό σουτ του Δημητράκη τερματίζει έξω από το κάθετο του Μαυρούστικου.
45΄ Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η μπάλα βρίσκεται στα πόδια του Καραπάνου που την γυρνά προς την περιοχή με ψιλοκρεμαστό σουτ, που όμως βρίσκει στο «παραθυράκι» του Μουρίδη, ανοίγοντας το σκορ και στέλνοντας τις ομάδες για ημίχρονο με σκορ 0-1.
57΄ Ευθύβολο σουτ του Τζαφεράι μέσα απο την περιοχή, «τρυπά» τα δίχτυα και κάνει το 0-2.
75΄ Ο Τζαφεράι δίνει στον Γιουκάι που σουτάρει ελάχιστα έξω απο το κάθετο του Μουρίδη.
77΄ Οι φιλοξενούμενοι παραπονιούνται στον κο Φώτη για πέναλτι, σε ανατροπή του Ι. Μαυρούτσικου  απο τον Χ. Γκαμήλη.
80΄ Ο Γιουκάι σουτάρει ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο του Ταξιάρχη.
90΄ Ο Καραβάς τετ α τετ με τον Μαυρούτσικο Δ, προσπαθεί να τον τριπλάρει και τελικά στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.