Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-2 με χρέος 30 λεπτά αγώνα για το κύπελλο

Ένα ημίωρο υπόλοιπο χρόνου άφησαν Αυλωνάρι και Ταμυναϊκός στον τελευταίο αγώνα της 3ης φάσης ο οποίος διακόπηκε στο 60' λόγο καταρρακτώδους βροχής.
Στα 60΄' λεπτά που παίχτηκαν ο Ταμυναϊκός ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Μοιρασμένος ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να χάνουν από δύο ευκαιρίες και τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ.
Στο 11' η πρώτη ευκαιρία για τον Ταμυναϊκό σε πλασέ τετ-α-τετ του Κούρτη έδιωξε ο Τζαβάρας σώζοντας την εστία του.
Στο 17' νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενοπυς και πάλι σε πλασέ του Κούρτη άουτ.
Στο 19' το Αυλωνάρι απείλησε με εκτέλεση φάουλ του Τσαλιαγκού που μπλόκαρε ο Δουλκερίδης.
Στο 31' μεγάλη ευκαιρία για το Αυλωνάρι σε πλασέ του Μπασούκου έδιωξε εντυπωσιακά ο Δουλκερίδης.
Στο 40' ο Ταμυναϊκός άνοιξε το σκορ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ραμπαβήλας με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τζαβάρα 0-1
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ταμυναϊκός διπλασίασε τα τέρματα του 46' με πλασέ του Κωτση από το ύψος της περιοχής 0-2 και ενώ η βροχή που έπεφτε από την λήξη του ημιχρόνου δυνάμωνε.
Στο 57' ο Μπρεγκανάκου έπιασε δυνατό σουτ αλλά εντυπωσιακά έδιωξε σε κόρνερ ο Δουλκερίδης.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα, αφού η βροχή είχε γίνει καταρακτώδης και ο Διαιτητής κ Βελέντζας με την σύμφωνη γνώμη των δύο ομάδων διέκοψε προσωρινά τον αγώνα.
Στην συνέχεια η βροχή ήταν ασταμάτητη κάτι που ανάγκασε τον Διαιτητή να διακόψει οριστικά τον αγώνα στο 60' και η συνέχεια για τα επόμενα 30' λεπτά θα διεξαχθεί μετά από συμφωνία των δύο ομάδων.
ΑΟ Αυλωναρίου: Γιάν. Μπασούκος
Τζαβάρας, Μπρεγκανάκου, Φραγγής, Δαφνής, Κάραλης, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς, Τσαλιαγκός, Περιβολάρης, Μπρολίν.

Ταμυναίκός: Δημ. Λύκος
Δουλκερίδης, Αναστασίου Β, Πιλάτης, Καρατζάς, Κοκκάλας, Αναστασίου Ιδ, Καρράς, Μαλισιώβας (46' Σταμέλος), Κούρτης,(46' Κώτσης), Ραμπαβήλας(58' Κρόκος) Μήτρου.