Φιλική νίκη του Α.Ο.Χ. στην Ερέτρια.

Σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στην Ερέτρια ο Α.Ο.Χαλκίς επικράτησε  με 0-2 του Απόλλωνα .
Σε ένα μέτριο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο η Ερέτρια απείλησε τους φιλοξενούμενους σε 2 περιπτώσεις με τον Κακαβά να δηλώνει παρών.
Αποτέλεσμα εικόνας για απολλων ερετριαςΣτην επανάληψη και συγκεκριμένα μετά το 60΄ η είσοδος στο παιχνίδι του       Κονσταντίνοφ,Χαρτσιά,Μπουσινάκη και Ντελέκου έγειρε την πλάστιγγα προς το μέρος των φιλοξενουμένων.
Ο Α.Ο.Χ. πήρε κεφάλι στο σκορ στο 75΄ όταν ο Κονσταντίνοφ με προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Η Χαλκίδα διπλασίασε τα τερματά της δέκα λεπτά αργότερα πάλι με τον Βούλγαρο ο οποίος μέχρι τώρα δείχνει ότι θα αποτελέσει βαρόμετρο για τους Nerazzuri.