Φιλική νίκη Ταμυναϊκός - Ερέτρια 1-0

Το πρώτο τους φιλικό παιχνίδι έδωσαν Ταμυναϊκός και Ερέτρια  στο Τσαρπάλειο γήπεδο Αλιβερίου παρουσία αρκετών φιλάθλων με τους δυο προπονητές να χρησιμοποιούν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους και να βγάζουν τα πρώτα χρήσιμα συμπεράσματα.

Στο Α' ημίχρονο οι ομάδες είχαν από δυο καλές στιγμές , οι γηπεδούχοι με τον Μαλισιόβα στο 20' και τον Πατσατζόγλου στο 44' και οι φιλοξενούμενοι με τον Τόρα στο 8' και τον ίδιο παίχτη στο 17' όταν πλάσαρε στο δεξί κάθετο δοκάρι στη μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου.

Στο Β' ημίχρονο ο Ταμυναϊκός που κατέβασε διαφορετική εντεκάδα πίεσε περισσότερο έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 55' όταν ο Κρόκος πλάσαρε από κοντά και ο Τόρα έκανε την απόκρουση του αγώνα και είχε καλή ευκαιρία στο 61' όταν σουτ του Λαλάη απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κρόκος στο 86' με κεφαλιά από κοντά μετά από συστημένη σέντρα του Πιλάτη έκανε το 1-0.