Ταμυναίκός-ΑΟ Χαλκίς 0-2 σε φιλικό προετοιμασίας

Φιλική νίκη σημείωσε ο ΑΟ Χαλκίς μέσα στο Αλιβέρι επί του Ταμυναϊκού με 2-0 με τα γκολ να σημειώνονται και τα δύο στο δεύτερο ημίχρονο.
Με την έναρξη του αγώνα στο 1' η Χαλκίδα έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντελέκος και απέκρουσε ο Μητακίδης.
Μοιρασμένος για την συνέχεια ο αγώνας στο πρώτο μέρος με την Χαλκίδα να έχει μια ελαφρά υπεροχή. Λιγοστές οι καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο που έστειλε ισόπαλες τις δύο ομάδες στα αποδητύρια 0-0.
Στην επανάληψη η Χαλκίδα ανέβασε στροφές ήταν καλύτερη και στο 69' άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Γεωργίου 0-1.
Οκτώ λεπτά αργότερα στο 77' με κοντινή κεφαλιά ο Ταυταρίδης διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟ Χαλκίς 0-2 που ήταν και το τελικό φιλικό αποτέλεσμα.