Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Σαν σήμερα 26 Μαρτίου 2017: Ελλήσποντος -Καστέλλα 1-1

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Ελλήσποντος και Καστέλλα στο Δημ Γήπεδο Ν Λαμψάκου σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Χωρίς γκολ το πρώτο μέρος και χωρίς ιδιαίτερες καλές στιγμές.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πίεσαν την εστία του Κηρόπουλου και στο
60' κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αγγελάκης γράφοντας το 1-0.

Στο 65' ο Ελλήσποντος έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Κωβός πλάσαρε από κοντά αλλά άουτ.
Στο 77' η Καστέλλα ισοφάρισε με εξαιρετική απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μήτρου 1-1.
Την ευκαιρία του αγώνα την έχασε η Καστέλλα στις καθυστερήσεις όταν ο Τσαμίχας σε τετ-α-τετ πλάσαρε για να διώξει την τελευταία στιγμή ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.