Θήβα -Ερμιονίδα 1-1

Ισόπαλη με την Ερμιονίδα αναδείχθηκε η Θήβα σε ένα γρήγορο παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν ανεβάζοντας απόδοση στο β' μέρος να ισοφαρίσουν ,απέναντι στην επικύνδυνη στις αντεπιθέσεις Ερμονίδα.
Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες  στο 8′ με τον Αργυρίου και στο 9′ με τον Σπανό να ανοίξει το σκορ
Η Ερμιονίδα προηγήθηκε στο σκορ στο 15′ με τον Αποστολιδη που προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις των ποδοσφαιριστών και παραγόντων της Θήβας ότι ο ποδοσφαιριστής ήταν σε  θέση οφσάιντ.
Η ομάδα της Ερμιονίδας είχε μεγάλη ευκαιρία στο 32′ να διπλασιάσει τα τέρματα της
όταν το σουτ του Σελμαναι έδιωξε με τα πόδια ο Τερματοφύλακας της Θήβας Μόνος σε κόρνερ
Με την έναρξη της επανάληψης  στο 47′  1-1 ο ΑΟ Θηβα  ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ του Γεωργιου Π. από κόρνερ του Αντωνιου
Πολύ ωραίο παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο από τις δυο ομάδες που έπαιξαν ανοιχτό παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες.
Ο Σπανός για την ομάδα της Θήβας έχασε μοναδική ευκαιρία στο 50′ να βάλει την ομάδα της Θήβας μπροστά στο σκορ.
Καλύτερες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για την Ερμιονιδα στο 77′ το σουτ του  Αποστολιδη  και στο 85′ η κεφάλια του  Νωτη βρήκαν φύλακα άγγελο τον τερματοφύλακα της Θήβας Γιώργο Μόνο που απέκρουσε σωτήρια