Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Σπουδαίο βαθμό ο Όλυμπος μέσα στην Ερέτρια

Σημαντικό βαθμό πήρε ο Όλυμπος Γυμνού μέσα στην Ερέτρια στο ισόπαλο 1-1, σε ένα αγώνα που μπορούσε να πάρει ακόμα και την νίκη. Η ομάδα του Γυμνού είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 13' όταν μετά από κάθετη μπαλιά του Τόρα ο Αγραφιώτης πλάσαρε τον Μωραίτη γράφοντας το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 63' με πλασέ του Αργύρη Σπ, από μπαλιά πάσα του Σαματούκου 1-1.

Μάλιστα στο 71' ο Ρουμπής βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Τόρα τον πλάσαρε αλλά ο γκολκίπερ του Απόλλωνα μπλόκαρε την μπάλα.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και το τελικό σφύριγμα βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 1-1.