Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Ηττα για τον Γ.Σ. Κύμης από το Λαύριο

Ήττα εκτός προγράμματος υπέστη ο Γ.Κύμης μέσα στο κλειστό Τ.Καμπούρης από ένα παθιασμένο Λαύριο με 81-86 και αφού σε όλη την διάρκεια του ματς έπαιζε με την φωτιά.Η ιστορία της φυγής του Μόργκαν τελικά είχε άμεσα αρνητικά αποτελέσματα καθώς ο αντικαταστάτης του ο Αμερικανός Όρτον δεν βοήθησε καθόλου στο ματς,με την δικαιολογία ασφαλώς της πολύ μικρής συμμετοχής του στις τελευταίες προπονήσεις.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και πήγαινε πόντο -πόντο με το Λαύριο να έχει συμπαραστάτες καμιά διακοσαριά φίλους του που το ακολούθησαν μέχρι την Χαλκίδα.Και δεν τους απογοήτευσαν ,με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και πολύ πλουραλισμό στο σκοράρισμα αλλά και σωστή άμυνα οι παίκτες του Χρ.Σερέλη εγκλώβισαν τους γηπεδούχους αναγκάζοντας τους στην δεύτερη ήττα τους στην έδρα τους μετά από εκείνη στην αρχή της σαιζόν απο την ΑΕΚ.Για την ομάδα του Β.Μπρατσιάκου πήγε χαμένη η πολύ μεγάλη εμφάνιση του Τουντζιαράκη ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους ενώ κυριάρχησε κάτω από τα καλάθια.

Ο έτερος παίκτης που προσπάθησε ήταν ο Όγκο που με 20 πόντους τους περισσότερους στο β'ημίχρονο όμως κάτι οι κακές επιλογές στο τέλος ήταν αυτά που έφεραν την ήττα.Μιά ήττα απέναντι σε μιά ομάδα με τους ίδιους στόχους αλλά και και τους ίδιους πλέον βαθμούς. Ελ Αμίν και Τσούπκοβιτς έκαναν κι αυτοί ότι μπορούσαν με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.Από την ομάδα του Λαυρίου καθοριστική η συμβολή του Πάντερ ο οποίος με 22 πόντους εκ των οποίων οι 17 στο β' ημίχρονο,ενώ ο Νίξον πέτυχε το καθοριστικό τρίποντο στο τέλος ανεβάζοντας την διαφορά στους 4 πόντους 8 δευτερόλεπτα πριν την λήξη.Κακή η διαιτησία των Αναστόπουλου,Πουρσανίδη και Θεωνά με σφυρίγματα κυρίως εναντίον των γηπεδούχων  .Τα δεκάλεπτα 24-25,38-42,57-59,81-86.