Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Ενα ημίχρονο ηταν αρκετό Δύστος - Τραχήλι 4-0

Ένα ημίχρονο έφτανε στο Δύστο για να πετύχει μια ευρεία σε έκταση νίκη απέναντι στο Τραχήλι που στα πρώτα 45' λεπτά δεν πρόβαλε καμία αντίσταση στους πολύ καλούς σε αυτό το διάστημα γηπεδούχους.
Το σκορ άνοιξε νωρίς μόλις στο 2' όταν ο Πιλάτης Γ με γυριστό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Γεραντώνη και κάνει το 1-0 .
Στο 17' ο Αντώνενας  κάνει ατομική προσπάθεια από αριστερά και από πλάγια θέση πλασάρει τον Γεραντώνη και σημειώνει το 2-0 .
Στο 25' ο Ηλίας με απευθείας χτύπημα φάουλ διαμορφώνει το 3-0 .
Στο 30' ο Βυργιώτης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 4-0 .
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να κάνουν από δύο καλές τελικές προσπάθειες αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα .
Ο Δύστος με την νίκη αυτή έφτασε στους 24 βαθμούς και μείωσε στους τρείς από την κορυφή αλλά με αγώνα περισσότερο .