ΑΕΚ Νέου Πύργου - Μυρμιδόνες Κερασιάς 1-2

Ένα ωραίο παιχνίδι έγινε το πρωί της Κυριακής στον Νέο Πύργο, πάντα μέσα στα πλαίσια του ότι ο αγωνιστικός χώρος ήταν πολύ επιβαρυμένος από την συνεχή βροχόπτωση και γενικά την κακοκαιρία των τελευταίων εβδομάδων. Τον αγώνα παρακολούθησαν λίγοι θεατές, μιας και η παγωνιά ήταν έντονη.
Η ΑΕΚ Νέου Πύργου αντιμετώπισε τους Μυρμιδόνες Κερασιάς σε  έναν αγώνα που αν και σε γενικές γραμμές είχε την κατοχή της μπάλας, τελικά δεν κατάφερε να πάρει βαθμό, μιας και ηττήθηκε με τελικό σκορ 1-2.
Το αποτέλεσμα κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο όπου μπήκαν και  τα τρία τέρματα του αγώνα.
Συγκεκριμένα στο 10΄ ο Καραβάς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους ( 0-1 ) και στο 40΄ ο Ραβανός διπλασίασε τα τέρματά τους ( 0-2 ).
Για την ΑΕΚ Νέου Πύργου μείωσε σε  1-2 ο Καπόλος, λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.
Με το αποτέλεσμα αυτό οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να παραμένουν στην τελευταία θέση της Κατηγορίας, ενώ οι Μυρμιδόνες βρίσκονται στην δεύτερη θέση με 19, έξι ολόκληρους βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα των Ελληνικών.