Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Ξέσπασε η ΑΕ Ιστιαίας 4-0 τον Αστέρα Πετριτή (φωτορεπορτάζ και δηλώσεις προπονητών)

Σαν καταιγίδα ξέσπασε η ΑΕ Ιστιαίας και συνέτριψε τον Αστέρα Πετριτή με 4-0 στον εξ αναβολής αγώνα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής .
Μια σπουδαία νίκη ψυχολογίας για την ομάδα της ΑΕ Ιστιαίας που έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο από το ξεκίνημα του αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0 ενώ είχε ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.
Στην επανάληψη συνεχίστηκε η υπεροχή των γηπεδούχων που σημείωσαν άλλo ένα γκολ, είχαν καλές στιγμές και μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 81'.

Από τα πρώτα λεπτά η Ιστιαία επέβαλε τον ρυθμό της και πίεζε την εστία του Αστέρα.
Στο 19' άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό πλασέ του Αλεξίου 1-0.
Στο 38' και πάλι ο Αλεξίου μετά από σέντρα του Ηλιόπουλου διπλασίασε τα τέρματα της Ιστιαίας 2-0.
Στο 41' ο Ηλιόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 56' πέτυχαν το τέταρτο τους γκολ με εξαιρετικό πλασέ του Νικολέτου 4-0.
Στην συνέχεια η Ιστιαία κατέβασε ρυθμούς έχοντας και πάλι την υπεροχή και στο 81' ο Χρ. Ανέστης έχασε την ευκαιρία να σκοράρει από κοντά.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ΑΕ Ιστιαίας νικήτρια με 4-0 και με καλή ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.