Με ανατροπή η Σκύρος 3-1 το Τραχήλι

Σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ έπαιξαν κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο πέτυχαν τρία τέρματα και πήραν την νίκη και τους τρεις βαθμούς απέναντι στους φιλοξενούμενους που ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο και στηρίχθηκαν κατά βάση στις αντεπιθέσεις και στα στημένα.
Το σκορ άνοιξε το Τραχήλι στο 18' όταν ο Λάμπρου εκτέλεσε φάουλ και ο Μακρής Ν από κοντά έκανε το 0-1.
Στο 40' ο Τσελεπής με ωραία κεφαλιά μετά  από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1.
Στο πρώτο ημίχρονο η Σκύρος είχε τρεις καλές φάσεις ,την μία απέκρουσε σε κόρνερ ο Γεραντώνης και οι άλλες κατέληξαν άουτ και το Τραχήλι μια καλή ευκαιρία με τον Λάμπρου που απέκρουσε ο Ορφανός.
Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν δυο γρήγορα τέρματα στο 48' με κοντινό πλασέ του Χιώτη που έκανε το 2-1.
Και στο 58' με ωραίο σουτ του Τσελεπή  από το ύψος της περιοχής που έκανε το 3-1.
Το Τραχήλι θα μπορούσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι σε δύο περιπτώσεις σε ένα τετ α τετ
 του Λάμπρου στο 72' και με τον ίδιο παίχτη στο 79' όταν με σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ορφανού.
Από την άλλη η Σκύρος είχε δύο σουτ που έφυγαν έξω από το τέρμα του Γεραντώνη.