Μεγάλο διπλό του Βατώντα μέσα στην Δροσιά

Νίκη χρυσάφι πέτυχε ο Αστ.Βατώντα περνώντας μέσα από την Δροσιά με 0-2,κάτι που σημαίνει πως ξεπερνάει την αντίπαλο του στην βαθμολογία προβληματίζοντας τους για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο όπου και και οι δύο ομάδες αναλώνονταν σε ισχνές και ακίνδυνες επιθέσεις ,στο δεύτερο μισό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι στην  πρώτη κυριολεκτικά καλή επίθεση τους ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ.
Στο 59'συγκεκριμένα ο Δεληγιώργης από δεξιά έβγαλε την σέντρα και ο Μιχαηλίδης με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε λογαριασμό στο ματς 0-1.
Δύο λεπτά αργότερα στην πλέον καθοριστική φάση του αγώνα ο Τσομάτσκα δέχτηκε δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια από τον κύριο Βελέντζα
.Και σαν μην έφτανε αυτό ήρθε πάλι ο Μιχαηλίδης στο 75'με κεφαλιά πάλι να σημειώσει το 0-2 και να χαρίσει την πρώτη φετινή νίκη για τη ομάδα του.Στην συγκεκριμένη φάση διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι για οφσάιντ .