Η Καστέλλα άλωσε το Αυλωνάρι ( Βίντεο το γκολ)

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η Καστέλλα μέσα στο Αυλωνάρι επικρατώντας του αποδεκατισμέμου ΑΟΑ με 1-0 (που έχασε άλλους δύο παίκτες σήμερα (Παπίλα, Δημά) με τραυματισμούς, σε ένα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Με τους φιλοξενούμενους να χάνουν στο 9' μεγάλη ευκαιρία ξεκίνησε ο αγώνας όταν ο Τσαμίχας πλάσαρε τετ-α-τετ τον Κότσαρη αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.
Το Αυλωνάρι στο 19' είχε μια καλή στιγμή σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπίλα ο Κηρόπουλος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
Στο 32' νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν μετά από σέντρα του Λαθουρά ο Περιβολάρης έπιασε κεφαλιά για να μπλοκάρει ο Κηρόπουλος.
Στο 35' ο Μήτρου για την Καστέλλα βρέθηκε απέναντι από τον Κότσαρη, πλάσαρε αδύναμα πάνω στον γκολκίπερ του Αυλωναρίου.
Στο 53' μετά από λάθος των γηπεδούχων ο Σπανός τους έκλεψε την μπάλα αλλά πλάσαρε άουτ.
Νέα ευκαιρία για την Καστέλλα στ 61' όταν μετά από πλασέ του Μήτρου έδιωξαν οι αμυντικοί.
Στο 74' ο Κηρόπυλος έδιωξε σε κόρνερ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φραγγή.
Στο 88' ο Περιβολάρης πάσαρε στον Δήμου που το σουτ που επιχείρησε έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο  αμέσως επόμενο λεπτό 89' η Καστέλλα σημείωσε το γκολ που της έδωσε την νίκη με σκόρερ τον Μήτρου μετά από εξαιρετική πάσα του Τσαμίχα 0-1.
Στις καθυστερήσεις 93' οι γηπεδούχοι έφθασαν κοντά στην ισοφάριση αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.
Εξαιρετική η διαιτησία του κ Βρακά και των βοηθών του.