Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Πολυβόλο ο Ηρακλής Ψαχνών μέσα στην Παραλία

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε ο Ηρακλής Ψαχνών στο Βαθύ επικρατώντας με το ευρύ 5-1 επί του Απόλλωνα Παραλίας, σε ένα αγώνα που ο ΗΡΑ ήταν καλύτερος, έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και δεν λαφησε περιθώρεια στον Απόλλωνα να αντιδράσει.
Όμως αυτός που άνοιξε το σκορ ήταν ο Απόλλων στο 18' όταν ο Κατσίμπρας άνοιξε το σκορ 1-0.
Από εκεί και πέρα ο Ηρακλής ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άρχισε να πιέζει με συνεχής επιθέσεις.
Στο 26' ήρθε η ισοφάριση με εξαιρετικό γκολ που σημείωσε ο Μαναρίτσας 1-1.
Τρία λεπτά αργότερα ο Σκριβάνος Π τ Δ έδωσε το προβάδισμα στον Ηρακλή 1-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν απόδοση και στο 66' τριπλασίασαν τα τέρματα τους με γκολ που σημείωσε ο Σκριβάνος ΠτΔ 1-3.
Στο 70' και πάλι ο Μαναρίτσας σκόραρε για τον Ηρακλή ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ 1-4.
Στο 83' και πάλι ο Μαναρίτσας που πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα ανέβασε ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ γράφοντας το τελικό 1-5 υπέρ του Ηρακλή ψαχνών.