Την πρόκριση ο Αγ. Λουκάς μέσα στις Κονίστρες

Την πρόκριση πήρε ο Άγιος Λουκάς κερδίζοντας την ομάδα της  Κονίστρας με 3-1 παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες με τον Άγιο Λουκά να έχει την υπεροχή μέχρι το 25ο λεπτό της αναμέτρησης και τη  Κονίστρα στο υπόλοιπο να ανεβάζει ρυθμό πετυχαίνοντας την ισοφάριση. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα του Αγίου Λουκά όπου έπειτα από συνεχόμενη πίεση κατάφερε να πετύχει αλλά δύο γκόλ έχοντας και ενα χαμένο πέναλτι.
Αναλυτικά η φάσεις.
Στο 7' έπειτα από ωραία μπαλιά του Γιαννούλη ο Δριτσουλας έκανε με κοντινό πλασέ το 0-1.
Στο 26' ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα της Κονίστρας έπειτα από κοντινό πλασέ του HAJRANI.
Στο 28' έπειτα από σέντρα, ο Πετρογιάννης  έπιασε δυνατό σουτ με την μπάλα να παιρνάει
πάνω από τα γκολποστ του Τζάνη.
Στο 30' τετ α τετ του HAJRANI η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 41' ωραίο φάουλ του Καλαμιώτη λίγο έξω από τα δοκάρια του Φραγκίσκου.
Στο 76' ανατροπή του Παναγιαρη μέσα στην περιοχή.Το πέναλτι αναλαμβάνει να χτυπήσει ο ίδιος με την μπάλα να παιρνάει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.
Στο 87' το 1-2 για τον Αγιο Λουκά έπειτα από κεφαλιά του Πηλιχού μέσα από τη μικρή περιοχή.
Στο 89' το 1-3 για τον Άγιο Λουκά με κοντινό πλασέ του Παναγιάρη.