Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας έβγαλε έξω από το κύπελλο την Τριάδα.

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη πρόκριση για τον Ολυμπιακό Χαλκίδας που έβγαλε εκτός κυπέλλου τον Παντριαδικό επικρατώντας με 1-0, σε ένα αγώνα που στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να το διαχειριστεί σωστά μέχρι το τέλος.
Από την άλλη πλευρά ο Παντριαδικός που έπαιζε από το 39' με δέκα παίκτες δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα και παρά την υπεροχή του στην επανάληψη δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Ολυμπιακό που πήρε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση.
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 30' με γκολ που σημείωσε ο Αντωνάτος 1-0.
Στο 36' ο Παντριαδικός έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γκρινιάρη.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς πίεσαν αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν απειλητικές καταστάσεις στην εστία των γηπεδούχων που το σφύριγμα της λήξης τους βρήκε νικητές να πανηγυρίζουν την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου Ευβοίας.