Αποτελέσματα Βαθμολογίες, επόμενες αγωνιστικές

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Β΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΕΥΒΟΙΑΣ Β΄ΕΥΒΟΙΑΣ Γ΄ ΕΥΒΟΙΑΣ

Η ΑΕΚ Χαλκίδας στους 8 του Κυπέλλου

Με δυνατές μονομαχίες αλλά παιχνίδι κέντρου ξεκίνησε ο αγώνας με τις δυο ομάδες να προσέχουν τα νώτα τους και να μην δημιουργούνται ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.
Στο 22' όμως ένα μακρινό σουτ από 35 μέτρα του Μπασούκου αιφνιδίασε τον Γκολκίπερ του ΠΑΟ Κανήθου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και η ΑΕΚ Χαλκίδας προηγήθηκε με 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν ο Παπαϊωάνου απέφυγε δυο αντιπάλους και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 2-0.
Στο 69 ο ΠΑΟ Κανήθου μείωσε το σκορ με αυτογκόλ του Συνοδάκη στην προσπάθεια του να αποκρούσει 2-1
84' Πέναλτι για τον ΠΑΟ Κανήθου που εκτέλεσε ο Ισαλάρη απέκρουσε ο γκολκίπερ της ΑΕΚ αλλά η μπάλα κατέληξε στον ίδιο παίκτη που την έστειλε στα δίχτυα 2-2.
Στο 89' η ΑΕΚ κέρδισε φάουλ η μπάλα στον Παπαϊωάνου που την έστειλε στα δίχτυα δίνοντας την νίκη και την πρόκριση στην ΑΕΚ με 3-2.