Ηττα στην πρεμιέρα για το ΑΟ Κύμης

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο αγώνας του ΑΟ Κύμης στην Καλαμάτα με ένα γκολ που σημειώθηκε στο 25' και ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Στο Β' μέρος η Κύμη ισορόπησε μετά το 60' είχε τον έλεγχο και απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει την ισοφάριση. Μάλιστα στο 82' η Καλαμάτα έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0.
Φάσεις του αγώνα
2'  Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Κώστα Ηλιόπουλο να πλασάρει μόλις αουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής
10' Σέντρα φάουλ από τον Τσαλμά η μπάλα πέρασε ελάχιστα  άουτ από την εστία της Καλαμάτας
17' Κεφαλιά του Καλαντζή ύστερα από φάουλ μπλοκάρει στη γωνία του ο Μπασινάς
25' Γκολ για την Καλαμάτα  , γλυκιά σέντρα του Καλαντζή και ο Τέλης Σαλαπάτας ανενόχλητος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπασινά
40' Ο Γεωργακόπουλος παίρνει τη θέση του σκόρερ της Καλαμάτας , Σαλαπάτα που αισθάνθηκε ενοχλήσεις στους προσαγωγούς
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Καλαμάτα με τη Καλαμάτα να προηγείται της Κύμης με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο 25ο λεπτό ο Σαλαπάτας . Καλύτερη στα πρώτα 30 λεπτά η Καλαμάτα . Η ομάδα της Κύμης δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Πάππου στο Α' μέρος
Β' ημίχρονο
48' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτας, ο Ηλιόπουλος τετ-α-τετ με τον Μπασινά , στην προσπάθεια του να τον τριπλάρει η μπαλά κατέληξε άουτ
51'  Νεά μεγάλη στιγμή για την Καλαμάτα , οΧρήστος Καλαντζής με ατομική προσπάθεα στο χώρο του κέντρου έφτασε μέχρι απέναντι από τον Μπασινά όπου κοπηκε πριν σουτάρει.
53'  Μεγάλη ευκαρία για την Κύμη με τον  Ντούρμα να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα να περνά σύριζα άουτ από την εστία της Καλαμάτας
82' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τσάτσου ο Καλαντζής ανενόχλητος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στην αγκαλιά του Μπασινά

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την Καλαμάτα νικήτρια με 1-0